a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCI İLİMİZ GÜNDEMİNE AİT DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda, ilimiz ve ülkemiz gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bilecik Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Belediye Başkanımız Selim Yağcı,  su depolarının maliyetleri için vatandaşlardan talep edilen katılım paylarına ilişkin bilgi verirken aynı zamanda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

 Bilecik Belediye Başkanlığı olarak şu ana kadar şehir ve şehir insanı için güzel çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Sayıştay denetimi sonucunda katkı paylarını almak zorunda kaldıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

‘’Son günlerde Bilecik Belediyesi olarak mecburi olarak ve söz konusu kanun gereği, vatandaşlarımızdan su katılım paylarına ilişkin bir uygulamaya gitme gereği duyduk. Bu maliyetlerin ödenmesi hakkında haksız eleştiriler alıyoruz. Bu konuda yanlış anlaşılmalara ve yanlış algılara meydan vermeme adına vatandaşlarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek istedik. Vatandaşlara yansıtılan bu ödemelerin tamamı, yasalar çerçevesinde oluştu. 14 yıldır bu şekilde bir istekte  bulunmayan bir Başkan olarak bu noktada da vazgeçilemeyecek bir sebep olduğunun düşünülmesi gerekir. 2013 yılındaki yatırımlar 2017’de kesinleştiği için yasalar gereği vatandaşlarımıza böyle bir yükümlülük getirilme durumunda kalıyor. İstenen katkı payları, kira sahiplerine değil de gayrimenkul sahiplerine yönelik olacak.’’

 BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:VATANDAŞLARIMIZIN BİZLERİ ANLAYIŞ VE SAĞDUYU İLE KARŞILAYACAKLARINA İNANIYORUM’’

 

Konuşmasında ‘’Vatandaşlarımın bizleri son derece sağ duyu ve anlayışla karşılayacaklarına inanıyorum.'' ifadeleriyle sürdüren Belediye Başkanımız Selim Yağcı; '' Zira bizler, bu şekilde bir bedel alma gibi bir heves içinde olmadık. Ancak 2013 yılında yaptığımız yatırım bedelini 2013’te alarak o zamanki süreçte kullanabilirdik fakat biz böyle bir talepte bulunmadık. O zaman yapmayı düşünemeyecek kadar akılsız ve mantıksız değiliz. Şu anki yasal zorunluluklardan dolayı bu ödemeler vatandaşa yansıtılıyor. Bu sadece bizim Belediyemizle ilgili değil, diğer pek çok Belediye’de bu ücreti alıyor. Yasal zorunluluklar işin içine girdiği zaman da böyle bir uygulamayı yapmak zorunda kalıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

HAKSIZ ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Söz konusu uygulamanın kimi kesimler tarafından yanlış ve kötü amaçlı eleştirildiğini hatırlatan Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi olarak şu ana kadar kendi yetkimiz içinde olan  uygulamaları vatandaş lehine kullanmaya çalıştık. Ancak bu sefer mecburiyetten kaynaklanan yani Sayıştay denetimi sonrası yasal bir zorunluluk olarak önümüze konulduğu için ihbarnameleri göndermek zorunda kaldık. Yani bizim niyetimizi buradan anlayın. 14 yıllık bir belediye başkanı olarak bende bu ihbarnameleri göndermek istemezdim. Kaderin bir cilvesi diyelim artık. Hemşehrilerimizin anlayış göstermesini bekliyorum. Diğer yandan vatandaşlara gönderilen ihbarnameler üzerinden bizlere haksız ve edep dışı bir yaklaşımla hareket ediliyor. Eleştiri sınırlarını aşan ve hakaret boyutuna ulaşan ithamlarda bulunuluyor. Edepten yoksun eleştirilerde bulunanları kınıyorum. Herkes haysiyeti ve şerefi için yaşar. Bende haysiteyimle, şerefimle 14 yıldır bu ilin belediye başkanı olarak hizmetkarlık yapıyorum. Hemşehrilerimizde takdir etmişlerki bize üç dönem üst üste yeniden görev verdi” ifadelerine yer verdi. 

 

 

‘’HEMŞEHRİLERİM VE ŞEHRİM İÇİN HER ŞEYE ADAYIM’’

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, basın mensupları ile bir araya geldiği bilgilendirme toplantısında; ‘’Şehrim için vatandaşlarım için büyüklerimin uygun gördüğü ve verdiği her hizmet için adayım’’ ifadelerini kullandı.

 

14 yıl boyunca Bilecik ve şehir insanı için çalıştığını kaydeden Belediye Başkanımız Selim Yağcı, şunları kaydetti:

‘’Değerli arkadaşlar öncelikle şunu ifade edeyim. ’Şehrim için vatandaşlarım için büyüklerimin uygun gördüğü ve verdiği her hizmet için adayım. Halkımın ve büyüklerimin bana layık gördüğü her hizmet her işe adayım. Ben bu güzide topraklara ve hemşehrilerime 14 yıldır hizmet etme çabası ve gayreti içerisindeyim. Birileri neye aday olmaya hak ediyorsa, Selim Yağcı olarak ben de eğer partimin yetkili organları ve büyüklerimiz uygun gördüğü taktirde, milletimiz uygun gördüğü taktirde her şeye benim de hakkımın olduğunu düşünüyorum ve gocunacak da hiçbir şeyim yok. Gayet net olarak açıklıyorum. Taktiri hemşehrilerimiz bilir. Öyle Allah nasip ederse, yarın genel merkezimiz, belediye başkanlığına devam et derse ona da adayım. Öyle bir sahadan kaçmamız yok. Milletvekilliğine de adayım. Veya partimizle ilgili, siyasetle ilgili kurum ve kuruluş varsa ona da adayım. Bu konuda kim bana bu anlamda farklı şekilde ithamda bulunur. Ben 14 yıldır buradayım. Malımla mülkümle çoluğum ve çocuğumla buradayım ve her şeyim açık. 14 yılın 14 saniyesine kadar hepsinin hesabını verebilirim. Hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yok. Onun için biz bu konularda gayet açığız ve gayet şeffafız. Kapalı kapılar ardında da hiçbir işimi yok’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 26.03.2018