a
444 88 58
Çağrı Merkezi
İNÖNÜ ZAFERİNİN 97. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIK

Milli mücadelenin ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) ilk zaferi olan İnönü Zaferi'nin 97'nci yıl dönümü, Bilecik'in Bozüyük ve Eskişehir'in İnönü ilçelerinde düzenlenen törenlerle kutlandı.


İnönü Zaferi'nin yıl dönümü törenleri ilk olarak Bilecik'in Bozüyük İlçesindeki Metristepe Anıtı önünde yapıldı. İstiklal Marşı'nın ardından saygı atışının yapıldığı törenlere daha sonra Bozüyük'ün Akpınar köyündeki şehitlikte devam edildi.

Akpınar Şehitliği'nde dua okundu.  Bozüyük'teki törenlerin ardından Eskişehir'in İnönü İlçesinde tören düzenlendi. İnönü ilçesinde ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulup saygı duruşunda bulunuldu.

Törene Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Adar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Ak Parti  Milletvekili Emine Nur Günay, CHP Eskişehir milletvekilleri Gaye Usluer ve Utku Çakırözer, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Belediye Başkanı Selim Yağcı, ilçe belediye başkanları, daire amirleri, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği üyeleri  ile vatandaşlar katıldı.

Gerçekleştirilen programda TBMM Başkan Vekili Yaşar Tüzün günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptı.

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak da "Her türlü farklılıklarını zenginlik olarak gören Milletimiz bugün tüm renkleri ile bir ve beraberdir. Her türlü algı operasyonlarına, iç ve dış ihanetlere, aklını ve vicdanını kiralayanlara rağmen, ülkemizi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği 'Muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak' ülküsünden asla vazgeçmeyeceğiz. Gazilerimiz, şehitlerimiz emin olsunlar. Karşımıza çıkartılan her türlü zorluklara rağmen, ülkemiz Cumhuriyetimizin 100. yılına emin adımlarla ve daha da güçlenerek ilerliyor" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından İnönü Zaferi'nin 97'nci yıl dönümü törenleri sana erdi.

Törenlerde Belediye Başkanımız Selim Yağcı, şehitlerimizin mezarlarına çiçek bırakarak, dua etti ve gazilerle bir araya geldi.

 

Oluşturulma Tarihi : 02.04.2018