a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BELEDİYEMİZDEN ‘’DİRİLİŞİN TORUNLARI ECDAT İLE BULUŞTU’’ PROGRAMI

Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’Dirilişin Torunları Ecdat ile Buluşuyor’’programı kapsamında 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ve İbn-i Sina Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, Bilecik’ten Çanakkale’ye doğru yola çıktı.

Eğitim ve gençlere yönelik birçok güzel çalışmayı gerçekleştiren Bilecik Belediyesi, eğitimde yeni bir hizmeti daha gerçekleştirerek, ilimizdeki son sınıf lise öğrencilerindeki yaklaşık bine yakın öğrenciyi; Kurtuluş Destanının yazıldığı Çanakkale ile buluşturacak.

 

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, yolculuk öncesi öğrenciler ile bir araya gelerek, onları uğurladı. Dirilişin Torunları Ecdat İle Buluştu programı kapsamında Çanakkale’ye çok önemli ve anlamlı bir yolculuğun gerçekleştirildiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, öğrencilere hayırlı yolculuklar temennisini iletti.

Öğrencilerin çok önemli topraklara doğru yolculuğu çıktığını hatırlatan Belediye Başkanımız Selim Yağcı, gençlere hitaben şunları söyledi:

‘’Dirilişin Torunları Ecdatla Buluştu” projesi kapsamında ilimizde lise eğitimi gören tüm son sınıf öğrencilerimize Çanakkale ruhunu yaşatmak adına Çanakkale turlarımızı başlattık. 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ve İbn-i Sina Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerimizi tarihimiz adına bir dönüm noktası olan Çanakkale’ye yolcu ettik. Gençlerimizin, tarihi zenginliği teneffüs edebilecekleri mekânlarda buluşarak milli şuuru pekiştirmek, tarihi bağları güçlendirmek geçmiş ve tarihimizde çok önemli yeri olan mekânları gezdirmek amacıyla Çanakkale gezisi düzenledik. Atalarımızın yaptığı büyük mücadelenin manevi havasını her Türk vatandaşı Çanakkale’ye giderek hissetmelidir. Çanakkale Gezimize geleceği temin edecek öğrenci genç kardeşlerime hayırlı yolculuklar diliyorum. ifadelerini kullandı.

Öğrenciler de gerçekleştirilen programdan duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanımız Selim Yağcı’ya teşekkür etti.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 08.04.2018