a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BİLECİK’İMİZ HER FUARDA ÖN PLANA ÇIKIYOR

Bu yıl Antalya Anfaş Fuar ve Kongre Merkezi'nde Cumhurbaşkanlığı himayeleri ile 2'ncisi  düzenlenen dünyanın önde gelen Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı Hestourex 2018 kapılarını yatırımcılara ve turizm severlere açtı.  

81 ilin turizm destinasyonlarını kalkındırmak amacıyla gerçekleştirilen ve 165 ülke 5 bin yatırımcı alım heyetinin katılımlarıyla gerçekleştirilen fuar kapsamında Bilecik son zamanlarda adından söz ettiren ve gözde haline gelen alternatif turizm rotaları ile fuarda yerini aldı.

Bursa, Eskişehir ve Bilecik ortak stand alanında BEBKA kalkınma ajansı destekleriyle TR41 bölgesi olarak bir arada yer alan fuara; Bilecik heyeti olarak Bilecik Belediyesi, Osmaneli Belediyesi ve BİDOS Bilecik Doğa Sporları Derneği yer aldı.

 Bilecik Turizm Destinasyonu kapsamında (B2B) yüzyüze görüşmelerin de yapıldığı fuar kapsamında, yatırımcıların Bilecik'i bir cazibe merkezi olarak görmesi ve yatırıma açık bir turizm rotası olarak benimsemeleri gözlerden kaçmadı.

Alanında uzman girişimcilerin Marmara'nın incisi haline gelen Bilecik'in son zamanlarda yoğun ilgi duyulan alternatif, eko turizm mekanları yatırıma dönüşmesi yönünde bağlantıların kurulmaya başlanıldığı öğrenildi.

Bilecik standına fuar kapsamında ziyaret eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Sn. Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve TURSAB Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Bilecik'e özel ilgi gösterdi.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

‘’BİLECİK’İMİZ FUARLARDA BÜTÜN GÜZELLİKLERİ İLE FARKEDİLİYOR’’

Fuar hakkında açıklama yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, "Bilecik taşımış olduğu tarihi misyonu, doğal ve bakir kalmış keşfedilmeyi bekleyen doğası, zengin biyoşeşitlilik ve kültürel mirası başta olmak üzere stratejik konumu dolayısıyla ulaşılabilirlik noktasında Marmara'nın incisi cazibe merkezi bir şehir. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayeleri ile gerek ülkemizde gerek Dirilişin şehri Bilecik'imizde turizm artık Dünya'da adından söz ettiren bir alan haline geldi. Bizler de Bilecik Belediye Başkanlığı olarak turizme ve tanıtıma yönelik vizyon niteliğinde çalışmalara imza atıyoruz. Yapılan ve yapılacak son turizm projelerimiz ile bu yıl 1 Milyon turisti Bilecik'imizde ağırlamayı hedefliyoruz. Yapılacak yatırımlar ile Bilecik Marmara'nın saklı bahçesi haline gelerek huzurun ve turizmin önemli destinasyonlarından biri haline gelecek. Yapılan bu fuar ve organizasyonlar ile ilimizi gerek ulusal gerekse uluslararası platformlarda tanıtımlarını gerçekleştirerek bu hedefimize ulaşmayı arzu ediyorum. Bu kapsamda Başta bu organazyonu himayeleriyle destekleyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere fuarı düzenleyen kamu kurum ve kuruluşları,bakanlıklarımıza, Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na, katılımcılara ve yatırımcılara teşekkür ediyorum" dedi.

Ayrıca Antalya Valisi Münir Karaloğlu'na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu'ya, TURSAB Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya'ya, Hestorex Yönetim Kurulu Sefa Altınay'a ve girişimcilere Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı adına Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve aynı zamanda Bilecik Belediyeler Birliği Turizm Koordinatörü görevini yürüten Serkan Bircan, Osmanlı temalı porselen tabak takdim etti.

 

Oluşturulma Tarihi : 08.04.2018