a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCI’NIN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanımız Selim Yağcı; Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; İslam alemini birçok yönüyle müjdelerle buluşturan ve Peygamber Efendimizin Yüce Allah'ın huzuruna kabul edilişini temsili olan Miracın her yönüyle kurtuluşumuza vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum’’ dedi.

 

 Mesajında Miracın önemine değinen Belediye Başkanımız Selim Yağcı, mübarek gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu kutsal zamanlar hürmetine vatanımızın kurulması ve onun korunması görevini yerine getirirken canlarını feda eden aziz şehitlerimize, Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Bizler bugün dinimizce kutsal sayılan ve içerisinde büyük hikmetler barındıran mübarek Miraç Kandili'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Zaman ve mekanlar, kendilerinde meydana gelen önemli olaylarla önem kazanırlar. Peygamber Efendimizin Yüce Allah'ın huzuruna kabul edilişini temsil eden İsra ve Miraç mucizesi, bizlere insanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığında akıl ve idraki zorlayan dereceden nice üst derecelere ulaşabileceğini göstermektedir. Ayrıca Miraç bizlere; mana aleminde yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin, gönül ve ruh temizliğinden ahlaki erdemlere kadar her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a ait olduğunu hatırlatmaktadır. İşte İsra ve Miraç mucizesi, sayısız manevi güzelliğin yaşandığı bir zamandır. Böyle güzel bir zamanın ihlas ve faziletine vararak, bizler için büyük önem arz eden mübarek gün ve gecelerde tüm dünyada kötülüklerin, fenalıkların yerini barış ve kardeşliğin, birlik ve beraberliğin almasını temenni ederek, Bilecikli hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Miraç Kandili'ni en kalbi duygularımla kutlarım."  İfadelerini kullandı.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 13.04.2018