a
444 88 58
Çağrı Merkezi
ŞEHRİMİZİN YENİ BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN OLDU

Bilecik Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısında gerçekleştirilen seçim ile; Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’imizin yeni Belediye Başkanı Nihat Can oldu.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezindeki Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa; AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı ve 25. Dönem Eskişehir Milletvekili Salih Koca, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, AK Parti Bilecik Milletvekili Aday Adayı Selim Yağcı, ilçe belediye başkanları, MHP Merkez İlçe Başkanı Talha Özkan, belediye meclis üyeleri ve davetliler katıldı.

Bilecik Belediye Meclis Başkan Vekili Şadan Turhan başkanlığında toplanan Belediye Meclisinde yapılan seçimlerde, Nihat Can, 21 meclis üyesinin 17 oyunu alarak, Belediye Başkanı oldu.

AK PARTİ BİLECİK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI SELİM YAĞCI:

‘’BİLECİK BENİM ŞEHRİM, CANIM VE SEVDAMDIR. BİLECİK İÇİN HER ZAMAN YANINIZDA VE EMRİNİZDEYİM’’

AK Parti Bilecik Milletvekili Aday Adayı ve Bilecik eski Belediye Başkanı Selim Yağcı, programda yaptığı konuşmada, yapılan seçimlerin ve çıkan sonucun hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, şunları kaydetti:

‘’İnsan hayatında çok önemli olan 15 yıllık bir süre zarfında doğduğum, büyüdüğüm şehrime hizmet verme fırsatı buldum. Bu geçen sürenin her bir anını, Bilecik için şehrimiz ve insanımız için nasıl faydalı hale getirebiliriz diye düşündük ve çalıştık. Bilecik’imiz sahip olduğu güç ve potansiyeli geçmişte maalesef kullanamamıştı. Bizler göreve geldiğimizde Cenabı Allah’a çok şükürler olsun ki bu güne kadar şehrimizi iyiye ve güzele götürme noktasında güzel işler yaptık. Günahıyla, sevabıyla bu şehre 15 yıl hizmet ettik. Allah’a bunun için çok şükrediyorum. Yaptıklarımızın bu anlamda zaman içerisinde hemşehrilerimiz ve tarih yargılayacaktır. Ancak bizler her zaman şehrimizin iyiliği ve güzelliği için çalıştık. Bugün bu görevi yıllardır birlikte çalıştığımız Nihat Can’a siz değerli meclis üyelerimizin takdirleriyle büyük bir gönül rahatlığıyla devrediyorum. Ben Bilecik’te olan her şeyde hangi konum ve durumda olalım Bilecik, benim şehrim, Bilecik benin canım, sevdam ve her zaman yanınızdayım, emrinizdeyim. Her zaman da bu çalışmaların hiç sıfat gözetmeksizin hadimiyiz, ve hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Ben bu anlamda çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan siz meclis üyelerimize, partimizin yetkili organlarının temsilcilerine, milletvekillerimize, muhtarlarımıza ve bu görevi bizlere tevdi eden hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Benden yana hakkım kat kat helal olsun ve bu anlamda sizlerden, buradaki hazirundan ve hemşehrilerimden de helallik diliyorum. İnşallah bizler yeni bir yola girdik. Taktir ve nasip neyse onu yaşayacağız. İnşallah Bilecik, siz değerli meclis üyelerinin katkıları ve Nihat Can’ın da gayretleriyle daha iyi yere gelecektir’’ ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ NİHAT CAN:

‘’BİLECİK İÇİN HAZIRLANAN PROJELERİ BİR BİR UYGULAMAYA KOYMAYA ÇALIŞACAĞIZ’’

Belediye Başkanlığına seçilen Nihat Can, ise konuşmasında kendisine destek veren tüm belediye meclis üyelerine teşekkür ederek, "Bundan sonra hep beraberiz. Bilecik için, beraber çalışmak için sizden destek istiyorum. Başkanımızın bırakmış olduğu  yarım kalan projeleri de hep beraber bitirerek 2019’a inşallah refah bir şekilde girmek istiyoruz. Sayın başkanım sizin de gözünüz arkada kalmasın. İnşallah bu projeleri sonuna kadar destekçisiyim. Hep beraber mücadele vereceğiz" dedi.

 

Oluşturulma Tarihi : 04.05.2018