a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ NİHAT CAN GÖREVİ DEVRALDI

 AK Parti Bilecik Milletvikili Aday Adayı ve Eski Belediye Başkanımız Selim Yağcı’nın 24 Haziran günü yapılacak olan seçimler için milletvekilliği aday adaylığı açıklayarak istifa etmesinin ardından boşalan Belediye Başkanlığı görevine seçilen Belediye Başkanı Nihat Can görevi devraldı.

Bilecik Belediye Meclisi bugün olağanüstü olarak Meclis Başkan Vekili Şadan Turhan başkanlığında toplandı. Gerçekleştirilen kapalı oylamada; 21 meclis üyesinin 17'sinin oyunu alan Nihat Can Bilecik Belediye Başkanlığına seçildi.

 

Bilecik Belediye Başkanlığı binasına geçen Nihat Can burada görevi Başkan Vekili Şükrü Selöz ve eski Belediye Bakanı Selim Yağcı'dan devraldı.

Belediye Başkanlığına seçilen Nihat Can, ilk konuşmasında kendisine destek veren tüm belediye meclis üyelerine teşekkür ederek, "Bundan sonra hep beraberiz. Bilecik için, beraber çalışmak için sizden destek istiyorum. Başkanımızın bırakmış olduğu yarım kalan projeleri de hep beraber bitirerek 2019'a inşallah refah bir şekilde girmek istiyoruz. Sayın başkanım sizin de gözünüz arkada kalmasın. İnşallah bu projeleri sonuna kadar destekçisiyim. Hep beraber mücadele vereceğiz" dedi.


AK Parti Bilecik Milletvekili Aday Adayı Selim Yağcı ise gerçekleştirilen devir teslimin şehrimiz ve hemşehrilerimiz için hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

 

Bilecik için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Milletvekili Aday Adayı Selim Yağcı, ilimiz ve insanımız faydasına olan projelerin sürdürüleceği bilgisini verdi.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı ve 25. Dönem Eskişehir Milletvekili Salih Koca, "Belediye Başkanımız Selim Yağcı'nın ayrılmasıyla birlikte yasalar gereği 10 gün içerisinde belediye meclisimiz toplandı ve yeni başkanımızı belirledi. Ben bu vesileyle bu devir teslim törenine katılanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Tabi öncelikle de bugüne kadar Bilecik'te hizmet etmiş tüm belediye başkanlarımız başta olmak üzere özellikle son dönemine damga vurmuş olan değerli belediye başkanımız Selim Yağcı'ya huzurlarınızda hizmet ve emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. İnşallah onun bıraktığı projelere kaldığı yerden yeni belediye başkanımız burada AK Belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye devam edecek. Başarılı bir şekilde Bilecik Belediyemizi 2019'a taşıyacak. Ben bu anlamda belediye meclisinde büyük bir çoğunlukla destek veren ve ilk turda seçimi sağlayan iktidar, muhalefet ve tüm meclis üyelerimize huzurlarınızda katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bilecik'imize hayırlı olsun diyorum. Ülkemizde hayırlı olsun diyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.

 

Oluşturulma Tarihi : 04.05.2018