a
444 88 58
Çağrı Merkezi
HÜRRİYET VE BAHÇELİEVLER MAHALLELERİMİZDE İFTAR COŞKUSU

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen iftar programları kapsamında Bahçelievler ve Hürriyet Mahallesi sakinleri bir araya geldi.

 

Bilecik Belediyesi Kapalı Pazar alanında kurulan iftar sofrasında binlerce mahalle sakini bir arada iftar açtı.

 

Bilecik’lilerin, Ramazan ayının; Geleneksel Mahalle İftarları, Osmanlı Çeşmelerinden Osmanlı Şerbeti İkramları, İftar sonrası temaşa sanatları ve çocuk eğlenceleri ile geçirmesini sağlayan Bilecik Belediyesi faaliyetleri ile Ramazan ayı dolu dolu geçiyor.

 

 BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN:

‘’CENABI ALLAH BİZLERİ DAHA NİCE RAMAZAN AYLARINDA BİR VE BERABER EYLESİN’

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan iftarlarının birlik ve beraberliğe olan katkısına değinen Belediye Başkanı Nihat Can; ‘’Geleneksel mahalle iftarlarımız kapsamında bu akşam Hürriyet, Bahçelievler mahalleleri ve Başköy ve Küplü köylerimizle bir araya geldik ve iftar sofralarımızda çok değerli hemşehrilerimizle aynı sofrada aşımızı paylaştık. Sağlık ve sıhhat içinde böyle güzel bir aya bizleri kavuşturduğu için Cenabı Hakka şükrediyoruz. Bizlerin, en büyük gücü aramızdaki sevgimiz ve hoşgörümüzdür, birliğimiz ve kardeşliğimiz. Cenabı Hak, bu birlik ve beraberliğimizi bozdurmasın. Sofralarımızda bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerime teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Selim Yağcı ise yaptığı konuşmada Bilecik Belediyesi olarak 6 yıl önce başlatılan bir geleneğin sürdürülmesinde duyduğu memnuniyeti belirterek, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

Sizlerle birlikte bu güzide şehrimizde birçok güzel çalışmayı birlikte gerçekleştirdik. Geriye baktığımızda keşke diyeceğimiz hiçbir şey yok çok şükür. Ancak daha iyi ve daha güzel şeyleri el ele gönül gönüle vererek, Belediye Başkanımız Nihat Can ile birlikte yapma gayretinde olacağız. Bilecik bizim canımız, Bilecik bizim aşkımız ve hayatımız. Bilecik’in her noktası bizim için vazgeçilmez bir değer. Onun için siz değerli hemşehrilerimize hizmet etmek itibarın en güzeli onurun en güzelidir. Cenabı Allah bizleri bu vesile ile her zaman bir ve beraber eylesin. Şunu da önemli belirtmek istiyorum. Çok şükür bizler ülke ve millet olarak huzur ve sükunet içindeyiz. Ancak başta Filistin’li kardeşlerimiz olmak üzere dünyanın birçok noktasında mağdur ve mazlum olan kardeşlerimiz var. Lütfen bu Ramazan dolayısıyla oradaki kardeşlerimize de dua edelim. Cenabı Allah onları da en kısa zamanda sulh ve sükuna kavuştursun’’ ifadelerini kullandı.

 

İftar programında çocuklar da birbirinden güzel oyun gruplarında eğlendi ve sunulan ücretsiz ikramlar ile Ramazan ayının mutluluğunu yaşadı.

 

 

 

 

 

  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 21.05.2018