a
444 88 58
Çağrı Merkezi
YAŞAYAN ŞEHİR MÜZEMİZDE BU KEZ HASIR YAPMAYI ANLATTIK

Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesinde ‘’Geleneklerimizi Yaşatıyoruz’’ projesi kapsamında bu kez mısır yaprakları ile yapılan hasırlar görücüye çıktı.

Belediye Başkanımız Nihat Can ve eşi Nesrin Can, Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesini ziyaret ederek, vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Yaşayan Şehir Müzesinde; ‘’Geleneklerimizi Yaşatıyoruz’’ projesi kapsamında hasır yapan teyzeleri ziyaret eden Belediye Başkanımız Nihat Can, unutulan bir geleneğin tekrar gün yüzüne çıkarıldığı belirtti.

Şehir içinden ve dışından müze ziyaretine gelen konukları ağırlayan ve çeşitli hediyeler taktim eden Belediye Başkanımız Nihat Can, ‘’Belediyemiz tarafından şehrimize kazandırılan Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzemizi ziyaret ettik. Müzemizde; ''Geleneklerimizi Yaşatıyoruz'' çalışması kapsamında teyzelerimiz, hasır yapma geleneğini en başından en sonuna kadar uygulamalı olarak gerçekleştiriyor ve müzemize gelen konuklarımıza ve çocuklarımıza bu geleneği aktarıyor. Yaşayan Şehir Müzemizde şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da sosyal ve toplumsal yaşantımızda çok önemli yer edinmiş olan meslekleri, gelenekleri ve icraatları yaşatmaya devam edeceğiz. Müzemizde ayrıca Yaprağı İpek şehrimizde ipek böcekçiliğinin tekrar hatırlanması ve yaşatılması adına da güzel aktiviteler yapılıyor. Gelen konuklarımız müzemizde ipek böceği, kozası ve yaprakları görmüş oluyor. Ben bu geleneğin tekrar hatırlatılmasında ve uygulanmasında emeği olan teyzelerimiz ve çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Müze ziyaretine gelen konuklar da gerçekleştirilen uygulamadan duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanımız Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.


Oluşturulma Tarihi : 09.08.2018