a
444 88 58
Çağrı Merkezi
ŞANLI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZI COŞKUYLA KUTLADIK

Tüm yurdumuzda olduğu gibi Dirilişin Şehri Bilecik’te de; 30 Ağustos Zafer Bayramının ı'nın 96'ncı yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önüne Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediyesinin çelenk bırakmasıyla başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı törenlere; Vali Tahir Büyükakın,  AK Parti  Milletvekili Selim YağcıCHP  Milletvekili Yaşar Tüzün,   Belediye Başkanı Nihat Can, 2. Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Müslüm Akdoğan, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile askeri erkan katıldı.
 

Cumhuriyet Meydanı'ndaki günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Müslüm Akdoğan, Türk milletinin yok edilmek istendiğini ve zamanın en güçlü devletlerine karşı kazanılan zaferin büyük önem taşıdığını aktardı.    
 

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenler 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde resmi geçitle sona erdi.

ŞEHİTLİKTE DUALAR EDİLDİ KURANI KERİM OKUNDU

Resmi geçit törenine askerlerin yanı sıra gaziler de katılırken, gaziler uzun süre alkışlandı. Buradaki program şiirlerin okunması ve dereceye giren sporculara protokol üyelerinin çeşitli hediyelerin takdimi ile son buldu.

30 Ağustos Zafer Bayramı programı daha sonra Valilikte bayram tebriklerinin kabulü ile devam etti. Protokol üyeleri ve beraberindeki vatandaşlarımız daha sonra Şehitliği ziyaret ederek, çelenk bıraktı. Kuranı Kerimin okunduğu şehitlikteki program şehitlerimiz için duaların yapılması ile sona erdi.

 

Oluşturulma Tarihi : 30.08.2018