a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN ‘’MUHTARLARIMLA BULUŞUYORUM’’ PROGRAMI

BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN ‘’MUHTARLARIMIZLA BULUŞUYORUM’’ PROGRAMI

Belediye Başkanı Nihat Can, Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘’Muhtarlarımızla Buluşuyorum’’ programının ilki kapsamında muhtarlarımızla bir araya geldi.

Pelitözü Gölpark’ta gerçekleştirilen ‘’Muhtarlarımızla Buluşuyorum’’ programına Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar ve muhtarlar katıldı.

Belediye Başkanı Nihat Can; ilki gerçekleştirilen ‘’Muhtarlarımızla Buluşuyorum’’ programı ile amaçlarının muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın görüş, talep ve şikayetlerine daha hızlı bir şekilde cevap ve çözüm vermek olduğunu belirtti.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ NİHAT CAN:

‘’AMACIMIZ MUHTARLARIMIZ VE VATANDAŞLARIMIZDAN GELEN KONULARI BİR AN ÖNCE ÇÖZÜME KAVUŞTURMAKTIR’’

Muhtarların toplumsal hayatta ve belediyecilik hizmetlerindeki önemine değinen Belediye Başkanı Nihat Can, şunları kaydetti:

‘’Bilecik Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz ‘’Muhtarlarımızla Buluşuyorum’’ programı kapsamında mahalle ve köylerimizdeki sesimiz, vatandaşlarımız ile bizler arasında önemli bir köprü görevi gören değerli muhtarlarımız ile bir araya geldik. Göreve geldiğimizin ilk gününden bu yana muhtarlarımızın belediyecilik çalışmalarında taşıdığı önemin farkında olduk. Bizler her zaman vatandaşlarımıza daha hızlı ve daha kaliteli çözümler ulaştırma gayretinde olduk. Bu programımızın asıl amaçlarından birisi de budur. Belirli takvim dahilinde bir araya geleceğimiz muhtarlarımız ile birlikte mahallelerimiz ve köylerimizin sorunlarını, talep ve isteklerini en kısa bir şekilde ve yüz yüze alma imkanı bulacağız. Biliyorsunuz muhtarlarımız gerçekten birçok konuda mahalle ve köylerimizin çalışmalarını ve bizlerin onlara aktardığımız gelişmeleri vatandaşlarımıza iletme anlamında en başta gelen kurumlarımızdan biri. Bu amaçla hem belediye hizmetlerimiz ve projelerimizi onlar vasıtasıyla insanımıza duyurmak hem de onlardan gelen konuları bir an önce ele alıp çözmek hedefimiz var. Bu doğrulta ilerleyen zamanlarda bizler de muhtarlarımız ile birlikte mahallelerimizi ziyaret edeceğiz, çaylarını içeceğiz ve oradaki insanımızın bizlere iletmek istedikleri konuları hemen çözüme kavuşturmaya çalışacağız.’’ İfadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN:

BİLECİK MAHALLE VE KÖYLERİYLE HER GÜN BÜYÜYOR VE GELİŞİYOR’’

Konuşmasında ‘’Bilecik mahalle ve köyleriyle her gün büyüyor ve gelişiyor’’ ifadelerine yer veren Belediye Başkanı Nihat Can; ‘’Hepimizin malumu şehrimiz birçok yönüyle gelişiyor ve büyüyor. Dolayısıyla bizlerin de gerek muhtarlıklarımız olarak gerek belediyelerimiz olarak bu gelişim ve büyümeye ayak uydurmamız gerekiyor. Bu anlamda bizlerin muhtarlarımızla meydana gelen gelişmelere bir an önce ayak uydurmamız ve onları ele almamız son derece önemli olacaktır. Bu düşünce ile bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz ‘’Muhtarlarımla Buluşuyorum’’ etkinliklerini belirli takvim dahilinde gerçekleştireceğiz. Ben bu anlamda bizlerin bu davetine katılan ve mahalle ile köylerimizde gayret gösteren muhtarlarımıza teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar ise gerçekleştirilen buluşmanın önemine değinerek, Belediye Başkanı Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Muhtarlarımızla Buluşuyorum programı; Belediye Başkanı Nihat Can ve muhtarların toplu hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.


Oluşturulma Tarihi : 13.09.2018