a
444 88 58
Çağrı Merkezi
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü RAHMET VE MİNNET DUYGULARIYLA ANDIK

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80’inci yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de anma etkinlikleri düzenlendi.

Saat 08.40’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan anma etkinliklerinde Vali Tahir Büyükakın, Belediye Başkanı Nihat Can, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulurken, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk’e hitaben şiirler okundu.

 

Saat 09.05’te Cumhuriyet Meydanı’nda hayat 2 dakika boyunca durdu. Sirenler eşliğinde 2 dakika boyunca protokol üyeleri Ata’ya saygılarını gösterdi.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma ekinliği Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde devam etti.

Buradaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlarken, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Adem Avcu, programda bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Müdür Avcu, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80’inci yıldönümünde yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Atatürk'ün, aramızdan ayrılışının 80. yılındayız. 10 Kasımların Atatürk'ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür.

Bu meyanda Âlâmızın bize ve Ülkemize kazandırdıklarının mutluluğu ile yeni bir 10 Kasım'ı yaşıyoruz. Büyük Atatürk'ün Ölümünün 80. yıldönümünde her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da yine saygı ve minnetle anıyoruz.’’ Dedi.

Müdür Avcu’nun konuşmasının ardından şiirler seslendirilirken, program Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan orotoryo gösterisi ile devam etti.

10 Kasım Atatürk’ü anma programı 10 Kasım’a özel açılan resim sergisini gezilmesi ile sona erdi.

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 10.11.2018