a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCI'NIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, ’’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ dolayısıyla yayımladığı mesajında; ''Kadınlar Hayatın Mimarıdır'' düşüncesiyle Bilecik'imizde kadınlarımız için güzel çalışmalar yapmanın mutluluğuyla bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum'' dedi.


Mesajında; ’’Ne mutlu ki bizler milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız.'' ifadelerini kullanan Belediye Başkanımız Selim Yağcı, şunları kaydetti:


''Kendilerini eğiten, yetiştiren, büyüten, sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ihtiyaçları olduğunda desteklerini kendilerinden esirgemeyen, fedakar kadınlara gereken değeri vermek kendileri için olmazsa olmaz şartların başındadır. Şanlı tarihimize baktığımızda ismini tarihe altın harflerle yazdığımız öyle büyük kadın neferler olmuştur ki, günümüze ışık tutmuş ve günümüz kadınları da bu yolda kendilerine bırakılan bu ışığı benimseyerek yaşantılarına yön vermişlerdir. Türk kadınının kurulan ilk Türk devletinden bu yana devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer aldığını ve buna paralel olarak gereken saygınlığı gördüğünü unutmamak gerekir. Türk kadını, Cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte toplumsal hayattaki yerini ve konumunu da çok iyi belirlediği gibi günümüzde de bu görev ve yerini en iyi şekilde temsil etmektedir.''


''BEŞİKTAŞ MAHALLESİ SPOR VE YAŞAM MERKEZİNİ KADINLARIMIZA HEDİYE EDİYORUZ''


Bilecik Belediyesi olarak sadece söz ile değil gerçekleştirdikleri projeler ile kadınlara değer verdiklerini kaydeden Belediye Başkanımız Selim Yağcı, yeni dönemde kadınlara yönelik birbirinden güzel sürpriz projeleri olduğunu belirterek, şöyle devam etti:


''Bilecik Belediyesi olarak ailenin çekirdeği hükmünde olan ve tüm toplumlarda büyük bir değeri olan kadın hizmet anlayışında da en ön plandadır. Çok değer verdiğimiz kadınlarımız için gerçekleştirdiğimiz birbirinden güzel eserler, bu düşüncemizin göstergesidir. Bizler çalışmalarımız ve projelerimizde kadınlarımızın fikir ve önerilerini her zaman başımızın tacı olarak değerlendiririz. Bu anlamda ilimizde bulunan bütün mahallelerimizdeki kadınlarımızı, birbirinden güzel sosyal aktivite etrafında buluşturuyoruz. Bu anlamda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediyesi olarak, yapımını tamamladığımız Beşiktaş Mahallesi Kadın Spor ve Yaşam Merkezi'ni, 8 Mart Çarşamba günü kadınlarımızın hizmetine sunuyoruz.''

Oluşturulma Tarihi : 08.03.2017