a
444 88 58
Çağrı Merkezi
TÜRK SANAT MÜZİĞİ SANATÇISI UMUT AKYÜREK'TEN KADINLARA ÖZEL KONSER

Belediyemiz tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Türk Sanat Müziği Sanatçısı Umut Akyürek, Bilecik'te sahne aldı.


Bilecik Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe, Belediye Başkanımız Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı katılarak, konukların 8 Mart Kadınlar Günü etkinliğini paylaştı.


Belediye Başkanımız Selim Yağcı'nın günün anısına ilimizdeki protokol eşleri ve kadınlara verdiği akşam yemeği sonrasında başlayan konserde, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Umut Akyürek ve eşi Oktay Ertuğrul, sevilen eserleri seslendirdi.
Konserin sonunda bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Selim Yağcı, konuşmasın; ''Varlıkları ile bizleri mutlu kılan, bizlere eş ve yoldaş olan ve bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum'' ifadeleriye başladı.


Bilecik'te 8 Mart Dünya Kadınları Günü dolayısıyla birbirinden güzel ve anlamlı çalışmaya imza attıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:


''Gerçekten kadın; başımızın tacı, gönlümüzün ilacı, zor işlerimizin arkadaşı, dertli gönlümüzün sıkıntılarını paylaştığımız dert ortağımız, evimizin direği ve hayatımızın mimarı olan; bazen anne, bazen kardeş, bazen eş olan bütün hanım kardeşlerimin bu güzel günlerini kutluyor, sağlık ve mutluluk içerisinde bir ömür geçirmelerini diliyorum. Belediyemiz tarafından bu güzel etkinliğe hoş geldiniz. Sizleri mutlu ve huzurlu görmek bizleri de mutlu ediyor. Sizlere layık olmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Cenabı Hak bizleri ve sizleri hep mutlu kılsın. Devletimizin birliğini, beraberliğini ve kardeşliği bozdurmasın, aramızdaki kardeşliği ve huzuru bozmasın. Şunu da ifade etmeliyim ki bizler burada eğlenirken, sınır boylarında vatanımızın dört bir köşesinde nöbet tutan vatanımızın bekası için gerekirse canlarını feda eden şehitlerimiz var. Bu vesileyle ben şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyorum. Gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Hep böyle güzel anlarda buluşmak dileğiyle hoşça kalın'' ifadelerini kullandı.


Türk Sanat Müziği Sanatçısı Umut Akyürek de Bilecik ve Bilecikli kadınlarla birlikte olmaktan duyduğu memunniyeti belirterek, Belediye Başkanımız Selim Yağcı'ya teşekkür etti.


Renkli ve güzel anların yaşandığı programın sonunda Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Sanatçı Akyürek ve eşi Fatma Yağcı'ya birer çiçek taktim ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

 

Oluşturulma Tarihi : 09.03.2017