a
444 88 58
Çağrı Merkezi
''KUTLU BİR GELENEĞİ SÜRDÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ''

 Belediyemiz tarafından Regaib Kandili dolayısıyla şehir merkezinde Osmanlı Şerbeti ve irmik helvası ikram edildi.
Şehitler Parkı önünde gerçekleştirilen helva ve şerbet ikramı ile eski bir geleneğimiz, tekrar yaşatılmış oldu.


Belediye Başkanımız Selim Yağcı, gerçekleştirilen programa katılarak vatandaşlarımıza helva ve şerbet ikram etti.


AK Parti Merkez İlçe Başkanı Serkan Yıldırım, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve muhtarların da katıldığı helva ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.


İkram sonunda kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi olarak on yılı aşkın bir süredir gerçekleştirdikleri geleneği sürdürdüklerini kaydetti.


Regaib Kandili yüzü suyu hürmetine bütün dünyanın sulh ve selameti bulması için dua ettiklerini sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Selim Yağcı, şunları kaydetti.


''Bilecik Belediye Başkanlığı olarar he özel ve güzel gecelerimizde olduğu gibi bugün de Regaib Kandili dolayısıyla vatandaşlarımıza helva ve Osmanlı şerbeti ikram ettik. Bir 3 ayları daha hep birlikte idrak ediyoruz. Öncelikle 3 ayların ve bugün idrak edeceğimiz Regaib Kandilinin hepimize hayırlı, uğurlu ve mübarek olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Ülke olarak çok önemli süreçlerden geçiyoruz. Dışarıda ve içeride birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize birçok hileler, desiseler ve oyunlar oynanmakta. Ama Türk Milleti olarak bizler bugüne kadar birliğimizle, beraberliğimizle kendi aramızdaki işbirliğiyle bu oyunların hepsini, nasıl 15 Temmuz'da bozduysak şimdi de bozacağız. İstikbalimiz, istiklalimiz ve istikrarımız için 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize durmadan yürüyeceğiz. Bugün burada Regaib Kandili dolayısıyla her sene olduğu gibi geleneksel hale getirdiğimiz irmik helvası ve Osmanlı şerbeti ikramı için bir araya geldik ve belediye olarak bu kutlu geleneği devam ettiriyoruz. İnşallah helvalarımız geçmişlerimizin rahmet dileyerek, birlik ve beraberliğimiz için dua ederek, Cenabı Allah'tan isteyeceğiz. Geldiğiniz için hepinize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.


Belediye Başkanımız Selim Yağcı ve beraberindekiler yapılan duaların ardından vatandaşlara helva ve Osmanlı Şerbeti ikram etti.
Vatandaşlar ise mübarek gün ve gecelerde Bilecik Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ikramlar dolayısıyla duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya teşekkür etti.

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 30.03.2017