a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCI KARİYER GÜNLERİNDE TECRÜBELERİNİ ANLATTI

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, '3. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri'nin açılış törenine katılarak, öğrencilere çalışma hayatı ve tecrübelerini anlattı.


Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Bilecik Belediyesi ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi tarafından desteklenen 3. Üniversite Tanıtımı ve Kariyer Günleri başladı.


Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programa; Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.


Halk oyunları gösterisinin yapıldığı programda açılış konuşmasını yapan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, hareketli ve dinamik bir gençliğe konuşma yapmanın çok zor olduğunu belirterek, "Kariyer günlerini yapmamızın ne kadar yerinde olduğunun en büyük ispatlarından bir tanesi oldu. Gençlerimizin hem akademik hem de sosyal becerilerini nasıl geliştirebildiklerini nasıl bir performans ortaya koyabildiklerini hepimizin huzurunda gençlerimiz göstermiş oldu. Bu program ile geleceğimizin teminatı gençlerimizin hayallerini gerçekleştirebilecekleri üniversiteleri yakından tanımalarını sağlamaya çalıştık'' ifadelerini kullandı.


Belediye Başkanımız Selim Yağcı ise programda, gençlere çalışmaları ve tecrübelerini anlatarak, tavsiyelerde bulundu.
Gençlerin kendilerine inanmalarını ve güvenmelerini isteyen Belediye Başkanı Selim Yağcı,"Sizler, bizlerin ve milletimizin geleceğisiniz" ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:


''Ülkemizin 2023,2053 ve 2071 vizyonlarını ortaya koyduğu bir dönemde gençlere de önemli görevler düşüyor. Kendinize inanın, güvenin. Hayatta ulaşılamayacak hiçbir şey yok. Toplumsal bir varlık olmaktan kaçınmayın, etrafınızdaki olaylara kayıtsız kalmayın. Nemelazımcılık bu memlekete yapılan en büyük hakarettir" ifadelerini kullandı. Sizler, bizlerin ve milletimizin geleceğisiniz. İnşallah gelecek sizlerle varolacak ve sizlerle devam edecek. Sizler, bayrağı devralıp en üst noktalara çıkararak ilelebet şanlı ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracaksınız. Artık ülkemiz bu anlamda geleceği planlayan bir vizyona sahip ve bu vizyonun da kesin teminatı sizlersiniz. Hayatta ulaşılamayacak hiçbir şey yok. Yeter ki insan inansın ve güvensin. Hayatın çok önemli bir noktasındasınız, yolların ayrıldığı, başlangıçların olacağı bir yerdesiniz. Kesinlikle hayata pozitif bakın ve öncelikle kendinize inanın, güvenin. Bu vatana, bu bayrağa, bu devlete ve bu millete inanın. İnancınız doğrultusunda çaba gösterin, çalışın ulaşamayacağınız, başaramayacağınız hiçbir şey yok. Bugün hayal denilen şeyler öncelikler hedefiniz olsun ve hedeflerinizde korkmayın. Büyük düşünün ve düşüncenizi gerçekleştirme noktasında tevazu göstermeyin. Toplumsal bir varlık olmaktan kaçınmayın, etrafınızdaki olaylara kayıtsız kalmayın. Nemelazımcılık bu memlekete yapılan en büyük hakarettir. Bizim dinimizde bir yerde bir olumsuz gördüğünüzde önce onu elinizle düzeltin, ona gücünüz yetmiyorsa dilinizle düzeltin, ona da gücünüz yetmiyorsa hiç olmazsa kalbinizle onu kötüleyin deniliyor.


''GELECEK SİZLERLE İHYA OLACAK''


Hayat içerisinde başarabilmek için yapmanız gereken en önemli şey gerçekten inanmaktır'' ifadesini kullanan Belediye Başkanı Selim Yağcı, ''Hiçbir şekilde gelecekten korkmayın, geleceği ümitle arayın. Gayret gösterin, çaba gösterin ve bunları yaparken samimi olduğunuzda eminim Allah sizlere çok güzel ufuklar açacak. Böylelikle hayal ettiğiniz hedeflerinizi gerçekliğe dönüştüreceksiniz ve gelecek sizlerle imar, ihya olacak. Lider ülke Türkiye'yi inşallah sizler oluşturacaksınız. Bu millete liderlik yaraşıyor, ülkemizin en üst noktada olması sadece bizler için değil, Türkiye ile sınırlı değil tüm gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimiz için çok önemli. Her biriniz bu millet için çok kıymetlisiniz. Ben yapmayacağım demeye hakkınız yok. Üzerinizde 80 milyonun değil 2 milyon İslam aleminin sorumluluğu var. Hepiniz geleceği tek başınıza değiştirecekmiş gibi hayata bakmalısınız. Hepiniz çalışırken o hissiyata sahip olmalısınız" dedi.


Program, Vali Yardımcısı Özgün, Belediye Başkanımız Selim Yağcı ve beraberindeki protokol üyelerinin stantları gezerek, bilgi almasıyla son buldu.

Oluşturulma Tarihi : 11.05.2017