a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCININ 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; ''Türk Milleti ve Türk Gençliği, 19 Mayıs 1919'daki büyük ruhu gösterdiği gibi yine aynı ruh ile 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyor'' dedi.


Mesajında ''Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, ulusal bağımsızlığımıza doğru atılan önemli bir adımın başlangıcıdır'' ifadesine yer veren Belediye Başkanımız Selim Yağcı, şunları kaydetti:


''Tarihini bilen, özüne sahip çıkan, ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar varolmayı başaracak olan milletlerdir. Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyetini emanet ettiği yarınlarımızın güvencesi gençlerimiz, ülkemizin sadece zenginliği değil aynı zamanda dinamizminin ve değişim potansiyelinin de kaynağıdır. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattığı Milli Kurtuluş mücadelesini vatan sathına yaymış, aziz Türk Milleti'nin azim ve kararlılıkla birleşerek sahip çıktığı bağımsızlık inancının meşalesini yakmıştır. Dolayısıyla genç nüfusa sahip olmak bizler için büyük bir imkândır. Özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, kendi toplumunun değerlerinden ve evrensel doğrulardan haberdar olan ve hayatın güçlüklerinin üstesinden gelebilecek, donanımlı ve yetenekli gençler yetiştirmek elbetteki çok önemli unsurdur. Bu sayede büyük önderin gösterdiği çağdaş uygarlığın üstüne çıkma hedefine ulaşacağımıza inanıyorum. Bu düşüncelerle Büyük Atatürk’ün mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günde; gençlerimiz ile yürüyecek çok yolumuz olduğunu ifade ediyor ve bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, gazilerimize Yüce Allah'tan uzun ömürler diliyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.'' dedi.

Oluşturulma Tarihi : 19.05.2017