a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCI VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Bilecik Belediyesi tarafından mübarek günlerde gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen etkinlik kapsamında vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

Muharrem ayı aşure günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte Belediye Başkanımız Selim Yağcı, şehrin birçok noktasında vatandaşlara aşure ikram etti.

Bilecik Belediyesi Katlı Otoparkın açılışında Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, AK Parti İlçe Başkanı Nail Öztürk, Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, ve protokol üyeleri tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi.

Birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği etkinlik kapsamında; şehir merkezi yanı sıra Kapalı Pazar ve üniversite yerleşkesinde de aşure ikramı yapıldı.

Aşure ikramı hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız Selim Yağcı, “Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının içindeyiz. Bugün şehrimiz ve şehir insanımız için çok büyük bir önemi olan katlı otoparkımızın açılışını gerçekleştirdik. Bununla birlikte, Bilecik Belediye Başkanlığı olarak bizler de göreve geldiğimiz günden itibaren Muharrem ayı içerisinde birlik, beraberliğimiz, kardeşliğimizin sembolü olan aşure ikramını gerçekleştiriyoruz. Çünkü ülkemiz gerçekten birliğe, beraberliğe, kardeşliğe çok ihtiyacı olan bir süreçten geçmekte. Cenabı Hak birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi arttırsın. Biz bir ve beraber oldukça bizim karşımızda hiçbir güç duramaz. Biz hakkın temsilcileriyiz. Millet olarak, devlet olacakta dünyada hak ve adaleti gerçekleştirme, mazlumların sesi olması noktasında ciddi bir çaba ve gayret gösteriyoruz. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Cenabı Haktan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Onların şefaatini Cenabı Hak bizlere nail eylesin.'' ifadelerini kullandı.

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 02.10.2017