a
444 88 58
Çağrı Merkezi
VATANDAŞLARIMIZ AYNI İFTAR SOFRASINDA BİR VE BERABER OLUYOR

  Belediyemiz Kapalı Pazar alanında kurulan iftar sofrasına; Gazipaşa, İstiklal ve Pelitözü sakinleri bir araya geldi.

 

Her bir mahallede gerçekleştirilen ve mahalleliler arasında komşuluk bilincinin oluşmasını sağlayan Ramazan İftarları, kapsamında bu kez Gazipaşa, İstiklal ve Pelitözü Mahallesi sakinleri bir araya geldi.

 

Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği mahalle iftarlarından binlerce vatandaşımız aynı sofrada iftar açtı.

 

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği  iftar sofrasında vatanımız ve milletimizin birlik ve beraberliği için dualar yapıldı.

 

Bilecik Belediyesi tarafından yıllardır geleneksel olarak gerçekleştirilen Ramazan iftarlarını bu yıl da bütün güzelliğiyle devam ettiğini dile getiren Belediye Başkanı Nihat Can; Geleneksel mahalle iftarlarımız kapsamında bu akşam Gazipaşa, İstiklal ve Pelitözü Mahallelerimiz ile bir araya geldik ve iftar sofralarımızı kurduk. Mahalle sakinlerimizle aynı sofrada ekmeğimizi paylaştık. Sağlık ve sıhhat içinde böyle güzel bir aya bizleri kavuşturduğu için Cenabı Hakka şükrediyoruz. Bizlerin, en büyük gücü aramızdaki sevgimiz ve hoşgörümüzdür, birliğimiz ve kardeşliğimiz. Cenabı Hak, bu birlik ve beraberliğimizi bozdurmasın. Sofralarımızda bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Ayrıca bu sofraların kurulmasında katkısı olan firma yetkililerine teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Selim Yağcı ise yaptığı konuşmada Bilecik Belediyesi olarak gerçekleştirilen iftar programlarının önemine değindi.

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, ‘’Ben öncelikle siz değerli hemşehrilerimin Ramazını Şerifini tebrik ediyorum. Cenabı Allah bizleri daha nice böyle güzel günlerde bir araya getirsin.

 

6 yıl önce başlatılan bir geleneğin sürdürüldüğünü belirterek, ‘’Değerli kardeşlerim öncelikle Ramazan Şerifinizin mübarek olmasını Cenabı Allah’tan diliyorum. Bu akşam Belediye Başkanlığımız tarafından 6 yıldan bu yana büyük bir keyifle düzenlemiş olduğunuz iftar programına katılarak, şereflendirdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim sizlerle birlikte Şeyh Edebali, Ertuğrulgazi, Dursun Fakih, Osmangazi Hazretlerinin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ayaklarının izi olduğu bu güzide topraklara 15 yılı aşkın süre boyunca hizmet etmenin haklı hazzı ve gururunu yaşıyoruz. Bilecik’imiz dünden çok iyi konumda ancak yarın daha iyi olması için durmadan çalışmaya devam ediyoruz.İnşallah bundan sonra da Belediye Başkanımız Nihat Can, belediye meclis üyelerimiz ve muhtarlarımız ile el ele vererek, şehrimiz ve insanımız için çalışmaya devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

 

Birbirinden güzel ikramlarla karşılanan  çocuklar da güzel oyun gruplarında eğlendi ve birçok çizgi film kahramanı ile fotoğraf çektirdi.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 20.05.2018