a
444 88 58
Çağrı Merkezi
81 İLİMİZDEN KADIN MUHTARLAR BİLECİK’TE BULUŞUYOR

Kadın Muhtarlar Derneği, Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde düzenlenen programda ülkemizin 81 ilinden kadın muhtarlar Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’te buluşuyor.

‘’81 İl Tek Yürek Olacağız’’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte Kadın muhtarlar, Bilecik ve ilçelerinde iki günlük programa katılıyor.

19 Ekim Cumartesi günü başlayan etkinlikte ilimizin 81 ilinden gelen kadın muhtarlarımız iki günlük programları kapsamında Bilecik, Osmaneli, Bozüyük, Pazaryeri ve Söğüt ilçelerimizdeki tarihi ve kültürel yerleri gezecek.

BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN:

‘’81 İLDEN KADIN MUHTARLARIMIZI BİLECİK’TE AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYDUK’’

Kadın Muhtarları ilimizde ağırlayan Belediye Başkanımız Nihat Can, ülkemizin 81 ilinden Bilecik’e gelen kadın muhtarları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek; ‘’Bugün Dirilişin,Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Bilecik ve ilçelerinde birbirinden değerli kadın muhtarlarımız ağırlamış olmanın mutluluğunu yaşadık. Kadın muhtarlarımız Bilecik’imiz başta olmak üzere, ilçe ve beldelerimizdeki güzellikleri görüp gezecekler. Yani Bilecik’te kadın muhtarlarımızın güzel bir dayanışmasını gördük. Onlara ilimizi tanıtma imkanı bulduk. Rehber arkadaşlarımız ilimizin tarihi ve kültürel değerlerini anlatma imkanı buldu. Ben böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği olan bütün paydaşlara teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bütün muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü tekrar kutluyorum’’ ifadelerini kullandılar.

Kadın Muhtarlar da Ecdad diyarı Bilecik’te oldukları için duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanımız Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Heyet ilimizdeki Şeyh Edebali Türbesi, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, Tarihi Saat Kulesi ve Belediye Sarayı’nı gezdikten sonra Osmaneli ilçemize geçerek, oradaki güzellikleri görme imkanı buldular.

Kadın Muhtarlar ilimizde bir gece konakladıktan sonra gezileri kapsamında 20 Ekim Pazar günü de Bozüyük, Pazaryeri ve Söğüt ilçelerimizi ziyaret ederek, buradaki doğal güzellikler ve tarihi yerleri gezme imkanı bulacaklar.

 

 

  

Oluşturulma Tarihi : 22.10.2018