a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BAKANIMIZ FATİH DÖNMEZ DİRİLİŞİN ŞEHRİ BİLECİK’İ TRT HABER’E ANLATTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez, TRT Haber Canlı yayınında Bilecik ve Bilecik’in tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgiler verdi.

TRT Haber CANLI yayınında TRT Haber Koordinatör Yardımcısı Aysun Torun'a konuşan Bakanımız Fatih Dönmez Bilecik, Şeyh Edebali ve Bilecik Belediyesi Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi hakkında bilgiler verdi.

Kendisinin de Bilecikli olduğunu ve Bilecik’in yakın ve geçmiş tarihimizdeki yerine değinen Bakanımız Fatih Dönmez, şunları kaydetti:

‘’Yaklaşık 2 yıldır Osmanlı Padişahlar Tarih Şeridimiz hizmete açıldı. Belediye Başkanlığımız tarafından gerçekleştirildi. Belediye Başkanımızla da görüştüğümüzde buraya yoğun ilgi var. Özellikle büyük şehirlerden büyük ilgi var. Şeyh Edebali Dedemiz, Orhangazi Camimiz, Söğüt’te Ertuğrulgazi Dedemizin türbesi var. Bilecik bu anlamda Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri. Ertuğrulgazi, Şeyh Edebali, Osmangazi’nin ayak bastığı yerler. Aslında bir Milletin Diriliş öyküsünün başladığı yerdeyiz. Ben de buralı olarak çocukluğum, ilk arkadaşlıklarım burada geçti. Fırsat buldukça gelip hemşehrilerimizle buluşuyoruz. İki gün burada çeşitli değerlendirmelerde bulunduk ve çalıştık aynı zamanda. Bilecik benin sılai rahim yaptığı bir mekanlardan birisi. Ben bu vesile ile ilimize hoşgeldiniz diyorum’’ ifadelerini kullandı.

Bakanımız TRT Haber Canlı yayınında ilimiz ve ülkemizdeki yatırım ve çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi.

Oluşturulma Tarihi : 10.02.2019