a
444 88 58
Çağrı Merkezi
MİLLİ ŞAİRİMİZİ RAHMET VE MİNNET DUYGULARIYLA ANDIK

 
Tüm yurtta olduğu gibi Dirilişin Şehri Bilecik’te de İstiklal Marşının kabul edilişinin 98. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.
 
Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 
Programa Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut,  Belediye Başkanımız Nihat Can Bilecik İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu,  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
 Programın açılış konuşmasını yapan Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Meryem Avcu, İstiklal Marşı’nın ölmeyecek, mütemadiyen yaşayacak olan bir mukaddes marş olduğunu ifade ederek, “Bayrağımız ve onun istiklalini ebedileştiren bir manzume olan İstiklal Marşı, kuşku yok ki ulusumuzun ruhunu, tarihini ve ideallerini yansıtan hiçbir zaman ölmeyecek mütemadiyen yaşayacak olan bir mukaddes marştır. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’nda Türk ulusunun neden savaştığını, neye inandığını açık bir şekilde anlatmıştır. Çanakkale savaşını yazdığı bir şiirle anlatan anlatmakla da kalmayıp adeta destanlaştıran Akif, topyekun milli mücadelenin yaşandığı kuruluş Savaşı’na da İstiklal Marş’ımızı armağan etmiştir.’’ İfadelerini kullandı.
BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN DERECEYE GİRENLERE ALTIN VE BİSİKLET HEDİYESİ
Daha sonra; Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulü dolayısıyla hazırlanan sunum gösterildi.
Yoğun katılımın olduğu ve büyük bir beğeniyle takip edilen programda daha sonra, şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Bilecik Belediyesi tarafından altın ve bisikletten oluşan hediyeler verildi.
Vali Bilal Şentürk, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut,   Belediye Başkanımız Nihat Can, dereceye giren öğrencilere hediyelerini vererek, tebrik etti.

Belediye Başkanımız Nihat Can, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, başarılar diledi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Oluşturulma Tarihi : 12.03.2019