a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SEMİH ŞAHİN MAZBATASINI ALDI

31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda Bilecik Belediye Başkanlığı görevini kazanan Belediye Başkanımız Semih Şahin, mazbatasını alarak, hizmete başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı önündeki kalabalık grup eşliğinde Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen Belediye Başkanımız Semih Şahin, vatandaşlarımızla birlikte Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Büşra İlhan’dan mazbatasını aldı.

Beraberinde eşi Serpil Şahin, Milletvekilimiz Yaşar Tüzün, CHP İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve partililerle Bilecik Adliyesine gelen Şahin'e, mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı hakim Büşra İlhan verdi.


Törenin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı'nı okuyan Şahin ile partililer, Bilecik Belediyesine kadar yürüdü.
Belediye Binası önünde, belediye başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri ve çalışanlar tarafından karşılanan Belediye Başkanı Semih Şahin’i, makamda Eski Belediye Başkanı Nihat Can karşıladı.

Düzenlenen program ve karşılamadan duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Semih Şahin, Nihat Can’a teşekkür etti.

Makamda; görevi Başkanımız Semih Şahin'e teslim eden Nihat Can, "Milletin verdiği karar her şeyin üstündedir. Buna saygı duymak lazım. Bana ne görev düşerse, Bilecik'in hizmetinde beraber çalışmaktan mutluluk duyarım. Kendisini tebrik ediyorum, hayırlı olsun. İnşallah şehrimiz faydasına olacak bütün çalışmalarda bir ve beraber olacağız" dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ŞAHİN:

‘’BİLECİK İÇİN GELDİK, BİLECİK’TEKİ 70 BİNİN HİZMETİNDE OLACAĞIZ’’

Görevi devralan Şahin de gösterdiği nezaketten dolayı Can'a teşekkür ederek, şunları söyledi: 


"Hep birlikte Cumhuriyetimizi koruyacağız ve biz umudun iktidarı olarak geldik. Bizim için rakip yok bütün Bilecik bizim, 70 bin için geldik. Bundan sonra Bilecik'te yaşayanlar için çalışacağız. Bilecik için ne iyi olacaksa yine beraber yapacağız. Aynı düşünceyle yönetimimizi 5 yıl boyunca sürdüreceğiz, hep birlikte. Herkesin katkısıyla, bizim sözümüzle ortak akılla Bilecik'i en iyi noktalara getirmek istiyoruz. Nihat Can beyefendiye verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum." Şeklinde konuştu.

Belediye Başkanımız Semih Şahin, daha sonra Belediye Bahçesinde vatandaşlarımızın tebriklerini karşıladı, vatandaşlarımıza pilav ikram etti ve birlikte çay içti. 

Oluşturulma Tarihi : 08.04.2019