a
444 88 58
Çağrı Merkezi
ATATÜRK HEYKELİNDE RESTORASYON ÇALIŞMASI BAŞLATILDIBelediyemiz tarafından şehrimizin önemli simgelerinden Atatürk Heykeli’nde restorasyon çalışması başlatıldı.

 
Şehrin her noktasında faaliyetlerini sürdüren Bilecik Belediyesi tarafından şehrin simgelerinden Atatürk Heykeli’nde yenileme ve düzenleme çalışması yapılıyor. Uzun yıllardır şehrin merkezinde yer alan Atatürk Heykeli, Resim Heykel Atölyesi’nde çalışan Tamer Kamalı tarafından restore ediliyor. Gerçekleştirilen restorasyon çalışması hakkında bilgi veren Kamalı, “Belediyemiz tarafından Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ait heykele ilişkin güzel bir çalışma başlattık. Böyle bir çalışmanın içerisinde yer almaktan dolayı çok mutluyum. Uzun yıllardır şehir merkezinde bulunan Atatürk Heykeli’nin, belediye başkanımızın ve ilgili birim müdürlerimizin ortak kanaatiyle restore edilmesi gerektiği düşüncesine vardık. Restorasyon çalışmamız kapsamında heykeldeki kırık ve çatlak alanları onardık. Zemin bölgesindeki gerekli düzenlemeleri de gerçekleştireceğiz. Çalışmanın tamamlanması ile birlikte ilimizin değerli simgelerinden Atatürk Heykeli’nin ömrünün uzatılmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Restorasyon çalışması; orta refüj, heykel ve havuz etrafındaki gerekli düzenleme ve peyzaj çalışmaları ile tamamlanacak.

 

Oluşturulma Tarihi : 08.07.2019