a
444 88 58
Çağrı Merkezi
300’ÜN ÜZERİNDE ÖĞRENCİMİZ ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ ALDI

 

 

Belediyemiz tarafından Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde kurulan “Başarıya Giden Yol Doğru Tercih” standında üç yüzün üzerinde öğrenci ve ailesi Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ücretsiz danışmanlık hizmeti alırken, 130 öğrencinin tercih işlemleri yapıldı.

 

Eğitime ve gençliğe verdiği önemi her ortamda vurgulayan Belediye Başkanımız Semih Şahin’in talimatları doğrultusunda hizmet veren danışmanlık standında LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1'incisi olan Yusuf Nam da danışmanlık hizmeti aldı.

 

Eğitim Koçu, İletişim Uzmanı ve Aile Danışmanı Sema İnci ve beraberindeki görevlilerin rehberlik ettiği standı Belediye Başkanımız Semih Şahin de belirli zaman dilimlerinde ziyaret ederek öğrenci ve ailelerle buluştu.

 

Danışman Sema İnci, yapılan çalışma hakkında verdiği bilgide, Bilecik Belediyesi tarafından öğrenciler için son derece anlamlı ve güzel bir hizmet verdiklerini belirtti. İnci, “LGS ve YKS Tercih Danışma Merkezi’nde rehberlik ve danışmanlık görevinde bulunmaktan gurur duyuyorum. Böyle bir çalışmanın paydaşı olmak bizleri çok mutlu etti. Bizler 1 Temmuz ile 12 Temmuz tarihleri arasında LGS sınavları için rehberlik yaptık. 22 Temmuz 29 Temmuz tarihleri arasında da YKS için bu hizmeti vermeye devam edeceğiz ve öğrencilerimizin heyecanını ve başarısını paylaşacağız. Bu süre zarfından LGS için üç yüzü aşkın öğrencimize rehberlik ettik ve 130 öğrencimizin tercih işlemlerini gerçekleştirdik. Burada birçok konuğumuzu ağırladık. Ziyaretimize; Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü ve yardımcıları ile rehber öğretmenler, Meslek Lisesi Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri geldi. Ayrıca Bilecik’in ve ülkemizin gururu olan LGS Şampiyonu Yusuf Nam da bizlerden rehberlik hizmeti aldı. Namı’ın tercihlerini birlikte yaptık. Bilecik halkı bu anlamda bizlere güvendi ve danıştı. Bu da bizleri çok mutlu etti. Bizler burada tercih edilebilecek okullar ve bölümler hakkında detaylı bilgiler sunduk ve öğrencilerin bilinçli tercih yapmalarına katkı sağladık. Bu anlamda gençlere böyle bir hizmet verilmesi için gerekli katkı ve imkanı sunan Belediye Başkanımız Semih Şahin ve bütün belediye çalışanlarına, öğrenciler ve kendi adıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

 

Oluşturulma Tarihi : 18.07.2019