a
444 88 58
Çağrı Merkezi
ÖĞRENCİLERE BİSİKLETLE ULAŞIM, ÇEVREYE KATKILARI VE İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİ KONULARINDA EĞİTİM

   Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birimi ile Bilecik Özel Sınav koleji işbirliğiyle öğrencilere, bisiklet kullanımı, çevreye katkıları ve iklim değişikliği ile mücadele konularında eğitimler verildi.


   Sınav Koleji, 1.-5.-6.-7.-8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimlerde, temel bisiklet sürüşü ve çevreye katkıları, iklim değişikliğini önleme bilinci, bisikletin trafikteki  faydaları ve sağlıklı yaşama etkileri konularında bilgiler verildi.

   Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birimi Proje Danışmanı Hakan Yavuz gerçekleştirilen eğitimler hakkında verdiği bilgide amaçlarının bisiklet kullanımının artması için farkındalık oluşturmak olduğunu belirtti.

   Okullarda bu yönde eğitimlerin devam edeceği bilgisini veren Yavuz, ‘’Bilecik Belediyesi olarak eğitime ve çocuklarımıza katkı sağlayacak konularda güzel projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Belediyemiz ve Sınav Koleji işbirliğinde çocuklarımızın trafikte bisiklet kullanımı kültürünü geliştirmek, bisikletin bir spor aracından çok ulaşım aracı olduğunu benimsetmek ve bisiklet kullanarak, çevremize en az zararı vermektir. Eğitimlerimizde bu anlamda bir yandan bisiklet kullanımının faydalarını anlatırken diğer yandan araçlardan çıkan gazların etkisiyle oluşan iklim değişiklikleri ve çevre kirliliğine de dikkat çekmiş oluyoruz. Bu anlamda okullarımızdan ve öğrencilerden olumlu geri dönüşümler alıyoruz. Onun için okullarımızda bu tür ve farklı uygulamalarımız devam edecek. Bu anlamda bizlere katkı sunan ve öğrenciler ile buluşmamızda bizlere katkı sunan Belediye Başkanımız Semih Şahin’e çok teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Oluşturulma Tarihi : 16.01.2020