a
444 88 58
Çağrı Merkezi
‘’İLK ON AYIMIZDA 20 MİLYON BORÇ ÖDEDİK VE HİZMETLERİMİZİ DE AKSATMADAN SÜRDÜRÜYORUZ’’

   Belediye Başkanımız Semih Şahin, Şubat ayı belediye meclis toplantısında, basın mensuplarına, meclis üyeleri ve katılımcılara verdiği bilgi kapsamında, ‘’Göreve geldiğimiz 1 Nisan tarihinden bu yana 80 milyonluk borcun 20 milyonunu ödedik ve halkımıza hizmetlerimiz de devam ediyor’’ dedi.


   Şubat ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanımız Semih Şahin’in başkanlığında gerçekleştirildi. Bütün meclis üyelerinin katıldığı toplantıda 13 gündem maddesi görüşüldü.

   Belediyemizin 2020 Mali Yılı içinde ödemesi devam eden banka borç stoğunun değerlendirilerek yeniden yapılandırılması ve Bilecik Belediyesi hizmetlerinde kullanılmak üzere araç satın alınması ve diğer ihtiyaçlarda kullanılmak üzere 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 15/i, 18/d ve 68. maddelerine istinaden iç borçlanma konusunda yapılan görüşme hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.  

    Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Şahin, şunları söyledi:

   ‘’Bilecik Belediyesi’nin 15 yılda edilen 80 milyon borcun 20 milyonunu ödedim. Zamanında kamuoyu ve vatandaşlarımızı bilgilendirme adına basın mensuplarına da açıklamıştım. Ben görevi devraldığımda 80 milyonluk borcu bugün itibariyle 60 milyona çekmişim. Yani burada çok basit bir matematik hesabı var. Ben bu on aylık süre zarfında 20 milyon borcu ödemişim. Bununla birlikte Bilecik Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal aktivitelerimiz devam ediyor ve fiziki çalışmalarımız da devam ediyor. Sadece çalışmalarımızın bir kalemi olan asfaltlamada binlerce ton asfalt kullandık. Bununla birlikte zaten devlet borçlanmayla ilgili çerçeve ve miktarı belirlemiş. Yani benim bütçem ne kadar? 135 milyon. Gerçekleşme hedefi nedir. Örnek veriyorum 120. Biz bu hesapla 12 milyon kadar borçlanabiliriz. 12 milyon 1 lirayı alamazsınız zaten. 12 milyon diye buna sınır koymuş zaten devlet. Yani şunu demek istiyorum. Bizde kaçak ve köçek olmaz.’’ İfadelerini kullandı. 

Oluşturulma Tarihi : 04.02.2020