a
444 88 58
Çağrı Merkezi
KLARNET SANATÇISI HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ AÇILIŞA GELİYOR

   Kültür ve Sanat Şehri Bilecik’te; birçok alanda ücretsiz eğitimlerin verildiği Sanat Akademisi derslikleri açılışı, Klarnet Sanatçısı Hüsnü Şenlendirici’nin katılacağı program ile gerçekleştirilecek.

 

    Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan   ve 15 Ekim’den bu yana 14 ayrı alanda müzik, dans ve sanat derslerinin verildiği, Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi açılıyor.

   Gitar, bağlama, keman, klarnet, perküsyon, bateri, piyano, yan flüt, halk oyunları, modern danslar, Türk Halk Müziği korusu, Sanat Müziği korosu, çocuk korosu, resim ve heykel alanlarında eğitimlerin verildiği Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi derslikleri, Klarnet Sanatçısı Hüsnü Şenlendirici’nin katılacağı etkinlik kapsamında kapılarını açacak.


DERSLİKLERE SANATÇILARIN İSİMLERİ VERİLDİ

 

   18 Şubat Salı akşamı Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 20:00’de gerçekleştirilecek olan Taksim Trio konseri kapsamında Bilecik’te ağırlanacak olan Klarnet Sanatçısı Hüsnü Şenlendirici ve ekibinden Aytaç Doğan ile İsmail Tunçbilek 19 Şubat Çarşamba günü ise  Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi dersliklerinin açılışına katılarak Bileciklilerle bir araya gelecek.

   Akademinin dersliklerine dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, Ressam Fikret Otyam, Halk Ozanı Neşet Ertaş, Müzisyen Erkan Uğur, Keman Sanatçısı Suna Kan ve Klarnet Sanatçısı Hüsnü Şenlendirici’nin isimleri verildi.

 

   Vatandaşlarımız Taksim Trio Konseri biletlerini Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nden temin edebileceklerdir. 

Oluşturulma Tarihi : 12.02.2020