a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BİLECİK BELEDİYESİ TARAFINDAN KORONAVİRÜS SALGINI İÇİN DEZENFEKTE ÇALIŞMASI

   Bilecik Belediyesi ilgili birimlerin işbirliğiyle Covid-19  (Koronavirüs) ile mücadele çalışmaları kapsamında şehrin birçok noktasında dezenfekte çalışması yapıldı.


   Akşam saatlerinde başlayan dezenfekte çalışmaları ile başta şehir merkezindeki eski otogar olmak üzere, park ve piknik alanları, dinlenme ve eğlenme alanları, Aile Çay Bahçesi, banka ATM noktaları, kurumların kapı ve giriş alanları, çay bahçelerindeki masa ve sandalyeler ile otogardaki bütün otobüslerde dezenfekte çalışmaları yapıldı.

   Belediye Başkanımız Semih Şahin’in talimatları doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Veterinerlik İşleri Müdürü Nedret Avcı, yaptıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi.

   ‘’Bilecik Belediyesi olarak bizler de 10’a yakın birimin bir araya gelmesiyle koronavirüs salgınına önlem amacıyla dezenfekte çalışmalarımızı başlattık. İki ayrı ekiple başladığımız çalışmalarımız kapsamında özellikle vatandaşlarımızın çok yoğun olarak bulunduğu alanlar ile yoğun bir şekilde teması olan bölgelerde dezenfekte çalışmasını gerçekleştirdik. Çalışmalarımız başladı ve virüs ile mücadele bitinceye kadar devam edeceğiz. ‘’ ifadelerini kullandı.

   Avcı, çalışmalar kapsamında görevlilerin halkı bilgilendirdiklerini ve yapılması gerekenleri de anlattıklarını sözlerine ekledi.

   Vatandaşlar da çalışmalardan duydukları memnuniyeti belirterek, belediye çalışanlarına teşekkür etti.

   Diğer yandan Bilecik Belediyesi ekipleri tarafından şehrin birçok noktasındaki durak ve alanlara virüs ile mücadele konusunda bilgi veren 14 kuralı afiş ve broşürleri asıldı.

Oluşturulma Tarihi : 16.03.2020