a
444 88 58
Çağrı Merkezi
BİLECİK BELEDİYESİNDEN KORONAVİRÜS İÇİN DEZENFEKTE SEFERBERLİĞİ

   Bilecik Belediyesi ilgili birimlerin işbirliğiyle Covid-19  (Koronavirüs) ile mücadele çalışmaları kapsamında şehirdeki bütün kurum ve kuruluş binaları, camiler, dinlenme ve park alanları, cafe ve kahvehaneler, alışveriş merkezler ile belediyeye ait bütün tesislerde dezenfekte çalışması gerçekleştirildi.

   13 Mart Cuma akşamı itibariyle başlayan ve hala devam eden dezenfekte çalışmaları, Bilecik Belediyesinden 10 birimdeki 37 personel ile 163 noktada gerçekleştirildi.

   Başta şehir merkezindeki eski otogar olmak üzere, park ve piknik alanları, dinlenme ve eğlenme alanları, Aile Çay Bahçesi, banka ATM noktaları, kurumların kapı ve giriş alanları, çay bahçelerindeki masa ve sandalyeler ile otogardaki bütün otobüslerde dezenfekte çalışmaları yapıldı.

   Ekipler tarafından çalışmalar kapsamında ayrıca ilimizdeki 92 M Plakalı, 37 tane T Plakalı ve 50 adet S plakalı  araç ile resmi kurumlara ait 220 adet araç olmak üzere toplamda 400 adet araçta dezenfekte çalışması yapıldı.

   Özellikle vatandaşlarımızın çok yoğun olarak bulunduğu alanlar ile yoğun bir şekilde teması olan bölgelerde dezenfekte çalışmasını gerçekleştirilirken, çalışmaların virüs ile mücadele bitinceye kadar devam edeceği belirtildi.

Oluşturulma Tarihi : 17.03.2020