a
444 88 58
Çağrı Merkezi
Başkanın mesajı

Hizmet Etmekle Şeref Duyduğum Değerli Hemşehrilerim;
Şeyh Edebali, Ertuğrulgazi, Osmangazi, Dursun Fakih Hazretleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve daha nice yiğit ve kahramanın ayak izlerinin bulunduğu nadide şehir Bilecik’imizde, siz değerli hemşehrilerimize hizmet etmenin mutluluğu ve hazzını yaşıyorum.
Tarihi boyunca nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış, dünyaya 6 asrı aşkın süre boyunca hak, adalet ve medeniyet dağıtan Osmanlı Devletinin Kurulduğu topraklar Bilecik’te hizmet etmek elbette büyük bir talih olmakla beraber büyük bir sorumluluk gerektiğinin farkındayız. Taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı ipek olan Kuruluş ve Kurtuluş beşiği, ' olarak tarif edilen Bilecik; için şu ana kadar yapılan güzel ve önemli çalışmalara bizler de görev süremiz boyunca en iyi hizmeti yapma gayreti içinde olacağız.
Çok şükürler olsun ki Bilecik’imiz; her geçen gün gelişiyor ve değişiyor. Çevresinde Türkiye’nin sanayileşmede ve ekonomide en büyük illerinin olmasına rağmen, şehrimiz bugün kendi hammaddesini, işgücünü, enerjisini ve ekonomik girdilerini katlayarak arttıran bir il konumundadır. ''Geçmişiyle övünen, geleceğe emin adımlarla yürüyen Marka Şehir Bilecik'' hedefi ile dün olduğu gibi bugün de yeni çalışma ve projeler ortaya koyan Bilecik Belediyesi olarak bu hedef doğrultusunda Hakla ve Hakka hizmet anlayışı başta olmak üzere tarih, kültür, sanat, ekonomi, eğitim, sağlık, spor, çevre, ulaşım ve daha birçok alanda emin adımlarla ilerliyoruz. Göreve başladığımız günden beri Şehrimizin refahı için, Şeyh Edebali Hazretlerinin ‘’İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’’ anlayışıyla var gücümüzle çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Önce İnsan diyor ve hep birlikte daha iyiye daha güzele ulaşmak için gayret sarf ediyoruz. Bütün bu zenginlikler ve referansları kullanarak bizler ''Bilecik'in Yeni Dönemdeki Hedefi; Her Alanda Şahlanışın Şehri Olmaktır'' hedefi ile çalışmaya devam edeceğiz. Bilecik’imizi, her alanda imar ve ihya etmenin gayreti içinde olacağız.
CAN’la Başla İlk Günkü HeyeCAN’la…

Oluşturulma Tarihi : 07.08.2018