a
444 88 58
Çağrı Merkezi
PELİTÖZÜ GÖLETİ

 Doğaya ait tüm güzellikleri içerisinde barındıran Bilecik Belediyesi Pelitözü Gölpark, Şehrin vitrini konumuna gelmek ile birlikte turizm anlamında da cazibe merkezi haline geldi.

                Yüzde 53'lük bir oran ile Türkiye genelindeki yeşillik oranı yüksek illerden biri olan Bilecik, şehir merkezine 5 dakika uzaklıktaki Pelitözü Gölpark, şehir içinden ve şehir dışından birçok insanın uğrak yeri haline geldi.

                Başta, sağlıklı ortamlarda piknik ve mesire alanı olarak kullanılan Pelitözü Gölpark, yeşilin ve doğanın tüm güzelliklerini, barındırmakla birlikte son dönemlerde Bilecik Belediyesi'nin gerçekleştirdiği birçok projeyle daha da güzelleşiyor.

                Aynı zamanda Huzur ve sukunetin adresi olan Pelitözü  Gölpark  misafirlerine rahat nefes alabilecek ortamlar ve imkanlar sunuyor.

                Olta balıkçılığının, kano, deniz bisikleti, atv motorlar ve bisiklet turları, mesire alanları, mantar trekking, doğa yürüyüşleri, düğün ve organizasyon alanları, açık hava tiyatrosu gibi birçok aktiviteyi ve spor faaliyetlerini yapabilecek alanları içinde barındıyor.

Oluşturulma Tarihi : 24.01.2019