a
444 88 58
Çağrı Merkezi
3B Kent Rehberi

İnternet Tabanlı 3 Boyutlu Kent Bilgi Sistemi hizmetinizde. İnternet Tabanlı 3 Boyutlu Kent Bilgi Sistemi Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Uygulama sayesinde dünyanın herhangi bir yerindeki internet kullanıcısı Bilecik caddelerinde, sokaklarında, binalarında, parklarında 3 boyutlu olarak gezebilecek. Uydu görüntüsü destekli sistem ile Bilecik farklı açılardan, tüm detayları ile incelenebilecek.
İnternet Tabanlı 3 Boyutlu Kent Bilgi Sistemi’ni kullanabilmek için sadece internet bağlantısı olan bir bilgisayara sahip olmak yeterli. Bu sistem sayesinde vatandaşlar fare (mouse) kullanımı ile Bilecik´in istedikleri bölgesindeki okul, cami, karakol, sağlık kurumu gibi önemli adreslerin 3 Boyutlu görüntüsüne ücretsiz ve kolay bir şekilde ulaşabilirler.Sisteme giren ve yetkisi olan herkes, geliştirilecek olan özellikleri sayesinde, ikamet ettiği binanın teknik özelliklerini "Bina resimleri görülebilecek, bina üzerine tıklandığında e-Belediye kapsamındaki borç sorgulama" gibi işlemlere anında ulaşabilecek.

İstenilen adres bilgisine mahalle, cadde, sokak sorgulamaları kullanılarak gidilebilir,

Resmi kurumlar, Emniyet birimleri, sağlık kurumları, Alt Yapı Tesisleri, Dini Tesisler, Eğitim Kurumları, Sanayi ve Üretim Alanları, Sosyal Amaçlı Kurumlar, Ticari Kuruluşlar, Ulaşım, Turizm, Yeşil Alan, Spor ve Dinlenme Tesisleri gibi önemli adreslere veya herhangi bir adrese 3 Boyutlu olarak hızlı bir şekilde gidilebilir,

Mülkiyet ve mükellef bilgilerine daha hızlı ulaşılabilir,

Her türlü gayrimenkul işlemlerinde binalar fotogerçekçi dokular ile 3 Boyutlu olarak görüntülenebilir,

3 Boyutlu görsel şehir planlaması yapılabilir,

Her türlü bilgi internetten 3 Boyutlu sunulabilir,

3 Boyutlu görüntüler gerçek ülke koordinatları ile sunulduğu için istenilen yerin koordinatlarına ulaşılabilir,

3 Boyutlu görüntü üzerinden alan ve mesafe ölçümü yapılabilir,

3 Boyutlu sınırsız bilgiye sınırsız sayıda kullanıcı ulaşabilir,

Kullanıcılar bilgisayar bilgileri ne düzeyde olursa olsun sadece fare(mouse) kullanımı ile istedikleri bilgilere ulaşabilir,

Yapım işi tamamlanmış veya yapım aşamasında olan projelerimizi 3 Boyutlu görüntü üzerinden takip edebilir.Kent bilgi sisteminizin çalıştırılabilmesi için bilgisayarınızda Google Earth programının yüklü olması gerekir programı indirmek için buraya tıklayınız.

Bilecik kent rehber haritasını indirip çalıştırmak için buraya tıklayınız.

Oluşturulma Tarihi : 21.10.2014